Szkoła

Biblioteka

Witajcie!

Moi drodzy kolejne propozycje dla Was. Dziś typowo o książkach on-line. Ale jeszcze odnalazłam dla Was kolejne spotkania autorskie odbywające się przez Internet.

Jak zapewne dobrze wiecie, miejsc dostępu do literatury on-line jest sporo. Mam nadzieję, że poniższa lista uporządkuje Wam możliwe źródła. Poniżej znajdziecie także dwie dobre wiadomości o większej ilości książek on-line, które specjalnie na ten "domowy czas" przygotowało dla nas Legimi i Empik Premium.

 

E-booki i Audiobooki

 

Publio - http://www.publio.pl/

Woblink - https://woblink.com/,

Ebookpoint - https://ebookpoint.pl/,

Virtualo - https://virtualo.pl/,

Wikiźródła - https://pl.wikisource.org/wiki/,

Bookini - http://bookini.pl/,

Chmura Czytania - http://www.chmuraczytania.pl/,

Polona - https://polona.pl/, (zobaczcię listę tytułów https://bn.org.pl/aktualnosci/3931-bezplatne-e-booki-w-polonie.html?fbclid=IwAR20dqyaHZePCrH62t-YjykFdXiraISNBJTdratNNUoLaqPLdMcBPsgi8G8)

ebooks43.pl - http://www.ebooks43.pl/,

E-booki z Narodowego Centrum Kultury - http://www.kulturanawidoku.pl/

Wolne Lektury - https://wolnelektury.pl/ pamiętajcie, że znajdują się tam nie tylko lektury szkolne np.

1. "Robinson Crusoe" Daniel Defoe: https://bit.ly/2IRXrNr

2. "Przygody Tomka Sawyera" Mark Twain: https://bit.ly/2x2zy3a

3. "Don Kichot z La Manchy" Miguel de Cervantes: https://bit.ly/2QkB7QG

4. "Księga dżungli" Rudyard Kipling: https://bit.ly/2xCl89X

5. "Wyspa skarbów" Robert Louis Stevenson: https://bit.ly/2IQgg3r

6. "W pustyni i puszczy" Henryk Sienkiewicz: https://bit.ly/2TQKWIe (lista sześciu propozycji przygotowania przez Bibliotekę Gdynia www.bibliotekagdynia.pl)

Fantastyka Polska - http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/,

Audioteka - https://audioteka.com/pl/,

Storytel - https://www.storytel.com/pl/,

Empik GO - https://www.empik.com/go.

 

Warto także skorzystać z serwisu internetowego ebooki.światczytnikow.pl - znajdziecie tam wszystko o ebookach, w jednym miejscu.

 

A jeśli wolicie publikacje naukowe i historyczne, to warto zajrzeć na: e-publikacje literatury polskiej, pamięć.pl, ibuk, oraz do bibliotek, archiwów i repozytoriów cyfrowych uniwersytetów (tu link do multiwyszukiwarki przeglądającej naraz zasoby ponad 100 bibliotek cyfrowych w Polsce https://fbc.pionier.net.pl/ ).

 

Pamiętajcie, że na portalu Legalna Kultura (https://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki) macie także ogromną bazę źródeł ebooków i audiobooków. 

 

Empik Premium 

"Empik udostępnia wszystkim za darmo pakiet Premium na 60 dni. Zyskujemy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków. [...] Od teraz przez dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu. Daje on między innymi 60 dni na odkrywanie tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Pakiet umożliwia także bezpłatną dostawę zamówień złożonych na stronie Empik.com, które realizowane są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Sklep internetowy działa, bowiem bez zmian – do odwołania nie ma tylko możliwości zamawiania produktów z odbiorem w salonach sieci."

Tekst cytowany z: http://booklips.pl/newsy/empik-udostepnia-wszystkim-za-darmo-pakiet-premium-na-60-dni-zyskujemy-dostep-do-ponad-11-tysiecy-audiobookow-i-e-bookow/?fbclid=IwAR2gRC_MOY1yHaeZ1lt_0lzehLiPHcDoWFSJJLzNE7QfF_giTGI2v90xH0E

 

Legimi

„Legimi odpowiada na apel Fundacji Powszechnego Czytania i udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży […]. Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatko. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać, jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.”  

Tekst cytowany z: http://booklips.pl/newsy/legimi-odpowiada-na-apel-fundacji-powszechnego-czytania-i-udostepnia-za-darmo-ksiazki-dla-dzieci-i-mlodziezy/?fbclid=IwAR2m9lhyB0B9u8fxMP5YxnyvwwnpyngjD9P6VCyOX0_wfZhkJ9ky_VIf954

 

Kolejne propozycje spotkań autorskich #NieZostawiamCzytelnika

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zainspirowane działaniami Unii Literackiej (o której pisałam Wam we wczorajszych propozycjach) postanowiło także zadbać o dostęp do kultury w czasie pandemii. Dzięki współpracy z wieloma autorami, także szykują spotkania autorskie poprzez FB. Poniżej najbliższy rozkład spotkań:

 

W najbliższym czasie odbędą się na FB spotkania z następującymi autorami:

17 marca (wtorek) godz. 18:00
Magdalena Grzebałkowska

facebook.com/magda.grzebalkowska
https://www.facebook.com/events/505531873670371/

17 marca (wtorek) godz. 19:00
Wojciech Szot

https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

18 marca (środa) godz. 18:00
Magdalena Witkiewicz

https://www.facebook.com/events/2459157027730434/

18 marca (środa) godz. 18:00
Jacek Dehnel

https://www.facebook.com/jacek.dehnel

18 marca (środa) godz. 19:00
Ilona Wiśniewska

https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

Kolejne dni:

19 marca (czwartek) godz. 18:00
Urszula Zajączkowska

https://www.facebook.com/ula.zajaczkowska.9

20 marca (piątek) godz. 18:00
Michał Rusinek

https://www.facebook.com/mmrusinek

21 marca (sobota) godz. 17:00
Robert Małecki

https://www.facebook.com/robertmalecki.autor

 

Źródło informacji: https://www.facebook.com/StowarzyszenieBibliotekarzyPolskich/posts/10156915823797681

 

Życzę udanych lektur i spotkań. Do usłyszenia.

Wróć