Szkoła

Biblioteka

 

Od dnia 6 października br., w bibliotece szkolnej przygotowana została dla Was kolejna autorska wystawka. Tym razem polecamy serdecznie  15 tytułów autorstwa Nicolasa Sparksa.

 

Współczesny amerykański pisarz, którego książki o łącznym nakładzie przekraczającym 105 milionów egzemplarzy ukazały się w ponad 50 językach. Serca czytelników podbił w 1997 roku swoim debiutem – powieścią Pamiętnik. Kolejne – m.in. Noce w Rodanthe, Anioł Stróż, Ślub, Prawdziwy cud, I wciąż ją kocham, Wybór, Ostatnia piosenka, Szczęściarz, Bezpieczna przystań oraz Dla ciebie wszystko, Najdłuższa podróż – znajdowały się przez wiele miesięcy w czołówce światowych rankingów sprzedaży. Większość książek Sparksa została przeniesiona na duży ekran, a w filmowych adaptacjach wystąpiły takie gwiazdy amerykańskiego kina, jak Rachel McAdams i Ryan Gosling (Pamiętnik), Diane Lane i Richard Gere (Noce w Rodanthe) czy Robin Wright i Kevin Costner (List w butelce).

Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/16809/nicholas-sparks

Książki Nicolasa Sparksa zaliczają się głownie do literatury obyczajowej. W bibloitece szkolnej znajdziecie następujące tytuły:

Zapraszamy do wypożyczania!

zdjęcia autorstwa: Jagody Rycharskiej

 

Wróć