Aktualności

Erasmus+: spotkanie międzynarodowe w naszej szkole

Od 30.06 2021 roku rozpoczęliśmy realizację projektu  ISafetyApp:Teaching Students Internet Safety Through an Artificial Intelligence Mobile Application w ramach programu Erasmus+. Głównym celem tego projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej, która w atrakcyjny sposób będzie uczyć dzieci i młodzież, jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci internetowej. Koordynatorem tego projektu jest  IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka, a partnerami:

- Innovation Frontiers IKE z Grecji

- T.R.I. Technologos Research and Innovation z Cypru

- Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

 

W dniach 19-20.08 w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego dyrekcja i zespół projektowy naszej szkoły oraz przedstawiciele organizacji partnerskich omawiali szczegóły realizacji projektu, podział zadań, planowali kolejne spotkania.

Goście mieli okazję zwiedzić szkołę i nasze piękne miasto, wziąć udział w zajęciach integracyjnych, zapoznać się z polską kulturą.

Kolejne spotkanie, w Grecji, planowane jest latem 2022 roku.

Wróć