Kandydaci

Warsztaty

Uczniom chętnym z wszystkich klas proponujemy - w formie zajęć dodatkowych - warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, na których można rozwijać swoje pasje i zainteresowania:

PLASTYCZNE - w ramach których poznasz sekrety rysunku i malarstwa, fotografii, przygotujesz się do matury z historii sztuki. Będziesz odwiedzać Centrum Sztuki Współczesnej, Wydział Sztuk Pięknych na UMK. W naszej szkole działa koło plastyczne "GRAFICIARZE".

MUZYCZNE - gwarantują poznanie tajników warsztatu śpiewaczego, emisji głosu i procesu twórczego. Istnieje również możliwość gry na dostępnych instrumentach.

TEATRALNE - pokażemy Ci, jak analizować i interpretować tekst i utwór, jak można na różne sposoby bawić się sceną, a co ważne – zawsze z głębią i autentycznie. Poznasz także elementy przygotowania emocjonalnego i narzędzia aktorskie. Mamy patronat Teatru im. W. Horzycy w Toruniu.

ŻEGLARSKIE - to spotkania dzięki, którym zdobędziesz bogatą wiedzę, poznasz wiele morskich opowieści, a także poczujesz smak przygody z łódką. Koło żeglarskie w naszej szkole prowadzi Toruńskie Towarzystwo Tradycji Morskich.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - warsztaty i ćwiczenia z tego zakresu gwarantują nabycie umiejętności udzielenia pomocy w wielu przypadkach ratujących zdrowie i życie człowieka. Zdobędziesz wiedzę nt. resustytacji krążeniowo-oddechowej, wywiadu z poszkodowanym, ocenie stanu poszkodowanego, a także informację o postępowaniach w wielu przypadkach np. omdleń, złamań, udaru mózgu. Zajęcia realizujemy we współpracy z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą HKR.

 

Zdjęcia z zajęć dodatkowych w IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka