Kandydaci

Warsztaty

Uczniom chętnym z wszystkich klas proponujemy - w formie zajęć dodatkowych - warsztaty prowadzone przez profesjolalistów, na których można rozwijać swoje pasje i zainteresowania:

PLASTYCZNE - w ramach których poznasz sekrety rysunku i malarstwa, fotografii, przygotujesz się do matury z historii sztuki. Będziesz odwiedzać Centrum Sztuki Współczesnej, Wydział Sztuk Pięknych na UMK.

MUZYCZNE - gwarantują poznanie tajników warsztatu śpiewaczego, emisji głosu i procesu twórczego. Istnieje również możliwość gry na dostępnych instrumentach.

TEATRALNE - prowadzone przez zawodowego aktora. Pokażemy Ci, jak analizować i interpretować tekst i utwór, jak można na różne sposoby bawić się sceną, a co ważne – zawsze z głębią i autentycznie. Poznasz także elementy przygotowania emocjonalnego i narzędzia aktorskie. Mamy patronat Teatru im. W. Horzycy w Toruniu.

Z CYBERKULTURY - prowadzone przez pracowników Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK. W ich ramach dowiesz się, jak wyszukiwać informacje w Internecie na poziomie specjalistycznym, jak wykreować swój wizerunek w przestrzeni publicznej i w serwisach społecznościowych, będziesz miał zajęcia z cyberbezpieczeństwa (legalnie i bezpiecznie w sieci).

Zdjęcia ze spektaklu Odwyrtkowo i przykłady prac plastycznych