Kandydaci

Profile

PROFIL OGÓLNY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

profil ogólny


Zajrzyj na Fanpage profilu ogólnego

Przedmioty uzupełniające: 
- autorski program pozwalający na poznanie siebie i odkrycie swoich predyspozycji zawodowych - warsztaty rozwoju osobistego

 

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski
- geografia​

 

Oferta klasy:

 - profilowe wyjazdy szkoleniowe
- praktyczna nauka języka hiszpańskiego od podstaw
- teoretyczny kurs prawa jazdy w 
Szkołe nauki jazdy ASMAJER
- zajęcia z doradcą zawodowym
- wykorzystywanie nowoczesnych technologii multimedialnych

podstawy turystyki – zajęcia w hotelu i biurze podróży

Absolwent otrzymuje:
- możliwość zdawania egzaminu państwowego na podstawie odbytego kursu prawa jazdy
zaświadczenia potwierdzające udział w innych formach aktywności
- indywidualną diagnozę predyspozycji zawodowych

Opis profilu:

Profil ogólny od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W obecnym roku szkolnym, zostały utworzone aż cztery klasy pierwsze - ogólne. Oferta skierowana jest do uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do matury oraz zdobyć wykształcenie, pozwalające wybrać różnorodne kierunki studiów.

Przedmiotem rozszerzonym jest tu język angielski, którego znajomość jest obecnie koniecznością. Drugim przedmiotem rozszerzonym jest geografia, która jest najczęściej wybieranym, dodatkowym przedmiotem maturalnym w całym kraju. W związku z tym jest on najczęściej uwzględniany w rekrutacji na studia wyższe. Geografii w tej klasie uczy nauczycielka, która prowadzi swój kanał na YouTube - lekcje geografii. Nawet uczniowie, którzy do tej pory nie lubili tego przedmiotu, zadowoleni są z wyboru geografii.

Wielkim atutem profilu jest JĘZYK HISZPAŃSKI, uczony od postaw. Tego języka uczy się z przyjemnością, a przecież używa go na świecie 650 milionów osób.

W klasie ogólnej dodano także autorski przedmiot profilowy - warsztaty rozwoju osobistego. Uczniowie pracują na nim metodami aktywizującymi, nabywając umiejętności niezbędnych w życiu, oprócz tego poszerzają swoje horyzonty w zakresie nowoczesnych technologii, komunikacji z drugim człowiekiem oraz planowania wyjazdów turystycznych. Od klasy trzeciej rozpoczynają się dodatkowe przedmioty, które w całości wspierają ucznia w przygotowaniach do matury - matematyka w praktyce oraz motywy literackie. Klasa ogólna to solidny i pewny wybór.

 

Dodatkowe informacje na temat profilu uzyskasz od:

Emilii Majewskiej – nauczycielki geografii: majewska.emilka(małpa)gmail.com

Marzeny Reszke – nauczycielki informatyki, podstaw przedsiębiorczości i trenerki rozwoju osobistego: delfinka01(małpa)gmail.com