Kandydaci

Profile

PROFIL OGÓLNY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM 2023/2024 

profil ogólny

W roku szkolnym 2023/2024 zostaną utworzone dwie klasy o profilu ogólnym z językiem hiszpańskim:

1c - z rozszerzoną geografią i językiem angielskim;

1e - z rozszerzoną wiedzą o społeczeństwie i językiem angielskim.

 


 

Przedmioty uzupełniające: 
-
autorski przedmiot - warsztaty rozwoju osobistego pozwalający na poznanie siebie i odkrycie swoich predyspozycji zawodowych

 

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski 
- geografia​ lub wiedza o społeczeństwie*

*utworzenie rozszerzenia będzie zdeterminowane ilością chętnych uczniów

Językie obce:

- język angielski - nauka języka w zakresie rozszerzonym odbywa się z podziałem na grupy według poziomu, co daje solidną podstawę do bardzo dobrego wyniku na egzaminie maturalnym.
- język hiszpański​ - od podstaw
LUB
- język niemiecki (tylko w przypadku utworzenia się grupy chętnych uczniów chcących kontynuować naukę tego języka po szkole podstawowej)

Oferta klasy:

 - profilowe wyjazdy szkoleniowe
- praktyczna nauka języka hiszpańskiego od podstaw
- teoretyczny kurs prawa jazdy w 
Szkołe Nauki Jazdy ASMAJER
- zajęcia z doradcą zawodowym

- wykorzystywanie nowoczesnych technologii multimedialnych

- w przypadku wyboru geografii – podstawy turystyki - zajęcia w hotelu i biurze podróży

w przypadku wyboru wosu - współpraca z urzędami administracji rządowej i samorządowej oraz z organizacjami pozarządowymi w kraju i zagranicą

Absolwent otrzymuje:
- możliwość zdawania egzaminu państwowego na podstawie odbytego kursu prawa jazdy
zaświadczenia potwierdzające udział w innych formach aktywności
- indywidualną diagnozę predyspozycji zawodowych

Opis profilu:

Profil ogólny od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W obecnym roku szkolnym, zostały utworzone aż cztery klasy pierwsze - ogólne. Oferta skierowana jest do uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do matury oraz zdobyć wykształcenie, pozwalające wybrać różnorodne kierunki studiów.

Drugim przedmiotem rozszerzonym jest geografia lub wiedza o społeczeństwie.

Geografia jako przedmiot rozszerzony:

Geografia jest najczęściej wybieranym, dodatkowym przedmiotem maturalnym w całym kraju. W związku z tym jest on najczęściej uwzględniany w rekrutacji na studia wyższe.Nie martw się jeśli geografia do tej pory to nie była Twoim ulubionym przedmiotem w szkole :-). Naukę tego przedmiotu rozpoczyna się tu niemal od początku, realizując kolejno każdą ze sfer Ziemi.

Ogromna popularność geografii w IX LO wiąże się z niezwykłą nauczycielką, która prowadzi tu lekcje. Pani Emilia Majewska jest autorką kanału YouTube „Lekcje geografii”, który subskrybuje 18 tys. osób. Uczniowie z całego kraju wybierają Jej kanał do przygotowań do matury, zazdroszcząc naszej szkole takiego nauczyciela. Pani Emilia Majewska jest także doradcą metodycznym, publikuje w czasopiśmie „Geografia w Szkole”, nagrywa webinary dla nauczycieli, współpracuje z wydawnictwami.

 

Zobacz komentarze na temat lekcji zamieszczonych na tym kanale

WOS jako przedmiot rozszerzony:

Podczas lekcji wosu uczniowie nauczą się wykorzystywać i tworzyć informacje; rozumieć siebie oraz rozpoznawać i rozwiązywać problemy; komunikować się i współdziałać. Uczniowie zdobędą wiedzę poprzez wycieczki edukacyjne do wybranych instytucji, we współpracy z urzędami administracji rządowej i samorządowej oraz z organizacjami pozarządowymi w kraju i zagranicą.

Dlaczego profil cieszy się dużym zainteresowaniem:

Wielkim atutem profilu jest JĘZYK HISZPAŃSKI, uczony od postaw. Tego języka uczy się z przyjemnością, a przecież używa go na świecie 650 milionów osób.

W klasie ogólnej dodano także autorski przedmiot profilowy - warsztaty rozwoju osobistego. Uczniowie pracują na nim metodami aktywizującymi, nabywając umiejętności niezbędnych w życiu, oprócz tego poszerzają swoje horyzonty w zakresie nowoczesnych technologii, komunikacji z drugim człowiekiem oraz planowania wyjazdów turystycznych. Od klasy trzeciej rozpoczynają się dodatkowe przedmioty, które w całości wspierają ucznia w przygotowaniach do matury - matematyka w praktyce oraz motywy literackie. Klasa ogólna to solidny i pewny wybór.

Zobacz nasz na Tiktok

Dodatkowe informacje na temat profilu uzyskasz od:

Emilii Majewskiej – nauczycielki geografii: majewska.emilka(małpa)gmail.com

Marzeny Reszke – nauczycielki informatyki, podstaw przedsiębiorczości i trenerki rozwoju osobistego: delfinka01(małpa)gmail.com