Kandydaci

Profile

PROFIL OGÓLNY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM 2024/2025

profil ogólny
 
Przedmioty uzupełniające: 

- autorski przedmiot - warsztaty rozwoju osobistego pozwalający na poznanie siebie i odkrycie swoich predyspozycji zawodowych
 

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski 
- geografia​

Językie obce:

- język angielski - nauka języka w zakresie rozszerzonym odbywa się z podziałem na grupy według poziomu, co daje solidną podstawę do bardzo dobrego wyniku na egzaminie maturalnym.
- język hiszpański​

Oferta klasy:

 - profilowe wyjazdy szkoleniowe
- praktyczna nauka języka hiszpańskiego

- zajęcia z doradcą zawodowym

- wykorzystywanie nowoczesnych technologii multimedialnych

- podstawy turystyki - zajęcia w hotelu i biurze podróży

Absolwent otrzymuje:
zaświadczenia potwierdzające udział w innych formach aktywności
- indywidualną diagnozę predyspozycji zawodowych

Opis profilu:

Profil ogólny od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Oferta skierowana jest do uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do matury oraz zdobyć wykształcenie, pozwalające wybrać różnorodne kierunki studiów.

Geografia jako przedmiot rozszerzony:

Geografia jest najczęściej wybieranym, dodatkowym przedmiotem maturalnym w całym kraju. W związku z tym jest on najczęściej uwzględniany w rekrutacji na studia wyższe.Nie martw się jeśli geografia do tej pory to nie była Twoim ulubionym przedmiotem w szkole :-). Naukę tego przedmiotu rozpoczyna się tu niemal od początku, realizując kolejno każdą ze sfer Ziemi.

Ogromna popularność geografii w IX LO wiąże się z niezwykłą nauczycielką, która prowadzi tu lekcje. Pani Emilia Majewska jest autorką kanału YouTube „Lekcje geografii”, który subskrybuje 18 tys. osób. Uczniowie z całego kraju wybierają Jej kanał do przygotowań do matury, zazdroszcząc naszej szkole takiego nauczyciela. Pani Emilia Majewska jest także doradcą metodycznym, publikuje w czasopiśmie „Geografia w Szkole”, nagrywa webinary dla nauczycieli, współpracuje z wydawnictwami.

 

Zobacz komentarze na temat lekcji zamieszczonych na tym kanale

Dlaczego profil cieszy się dużym zainteresowaniem:

Wielkim atutem profilu jest JĘZYK HISZPAŃSKI, uczony od postaw. Tego języka uczy się z przyjemnością, a przecież używa go na świecie 650 milionów osób.

W klasie ogólnej dodano także autorski przedmiot profilowy - warsztaty rozwoju osobistego. Uczniowie pracują na nim metodami aktywizującymi, nabywając umiejętności niezbędnych w życiu, oprócz tego poszerzają swoje horyzonty w zakresie nowoczesnych technologii, komunikacji z drugim człowiekiem oraz planowania wyjazdów turystycznych. Od klasy trzeciej rozpoczynają się dodatkowe przedmioty, które w całości wspierają ucznia w przygotowaniach do matury - matematyka w praktyce oraz motywy literackie. Klasa ogólna to solidny i pewny wybór.

Zobacz nasz na Tiktok

Dodatkowe informacje na temat profilu uzyskasz od:

Emilii Majewskiej – nauczycielki geografii: majewska.emilka(małpa)gmail.com

Marzeny Reszke – nauczycielki informatyki, podstaw przedsiębiorczości i trenerki rozwoju osobistego: delfinka01(małpa)gmail.com