Uczniowie

Erasmus+: Europa - Heimat der bedeutender Reformer (2014-2020)

W dniach 5.03-11.03.2017 odbyło się spotkanie szkół partnerskich projektu Europa - Heimat der bedeutender Reformer programu Erasmus +. Gospodarzem naszej wizyty była szkoła w Bułgarii - Sredno obshtoobrazovatelno uchilishte Hristo Botev, Vratsa. W wyjeździe uczestniczyli  Angelina Skopińska z klasy 3c oraz uczniowie klasy 2b: Dominika Zawadzka, Kinga Błaszczak, Natalia Nowakowska, Wiktoria Łukiewska, Patryk Czachorowski. Opike na projekem sprawowały panie Katarzyna Dankowiakowska oraz Magdalena Sokołowska.

Cały tydzień spędziliśmy w bułgarskiej  szkole w miejscowości Vratsa wraz z uczniami z Niemiec i Węgier. Tematem projektu byli europejscy reformatorzy. Każdy kraj w danym dniu przedstawiał swojego przedstawiciela. Jako naszego reformatora wybraliśmy Fryderyka Chopina. Byliśmy zaskoczeni, gdyż młodzież z innego kraju wiele już o nim wiedziała. Poza zajęciami w szkole mieliśmy okazję spotkać się z burmistrzem miasta, zwiedzić kilka muzeów, miasto i wybrać sie na spacer w góry. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Sofię, stolicę Bułgarii.

Wyjazd był z pewnością udany. Zawarliśmy nowe znajomości i mamy wspaniałe wspomnienia. Czas upłynął nam bardzo szybko i chętnie pojechalibyśmy tam drugi raz.

Wiktoria Łukiewska

Projekt relizowany jest dzięki funduszom z Unii Europiejskiej i wsparciu FRSE.