Aktualności

Oddział przygotowawczy - klasa 1D

Od dnia 9.05.br w naszej szkole działa oddział przygotowawczy - klasa 1D, którego uczniami jest młodzież ukraińska. Wychowawcą klasy została prof. Magdalena Niedlich-Liczkowska. Pracę oddziału wspomaga p. Taisiia Tkach-Krasiuk, która również pochodzi z Ukrainy.

Klasa 1D oprócz pierwszych zajęć lekcyjnych ma już za sobą pieszą wycieczkę po naszym urokliwym mieście, a także uroczyste wieszanie flagi Ukraińskiej, tuż obok flagi Polskiej przy głównym wejściu do naszej szkoły - IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. (Flaga ta ma stanowić symbol solidarności z Ukrainą, a także wskazywać na to, że w szkole Kazika zawsze znajdzie się miejsce dla młodzieży ukraińskiej).

Mamy nadzieję, że klasa 1D w IX LO będzie się czuła dobrze. Dołożymy do tego największych starań.

 

Wróć