Szkoła

Biblioteka

Drodzy uczniowie,

dziś propozycje dla artystycznych dusz i tych, którzy w obecnym czasie chcą podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w sztuce kolorowania. Niestety niezbędnym narzędziem oprócz zestawu kredek, czy pisaków jest działająca drukarka.

Oto dwie propozycje.

#ColorOurCollections

Jest to "akcja, która pozwala obcować ze sztuką i nauką w niezwykle przyjemny sposób."

Od czterech lat ponad 100 instytucji kultury z całego świata udostępnia ilustrację ze swoich zbiorów w postaci kolorowanek. Akcję zainicjował The New York Academy of Medicine, który co roku zachęca wszelkie instytucje kultury - te małe i duże - do dołączenia się do akcji. Kolorowanki tworzone są z ilustracji, grafik i rycin z książek,  albumów czy innych prac. Przy okazji kolorowania można zdobyć wiedzę z różnych dziedzin i dowiedzieć się wielu informacji na różnorodne ciekawe tematy.

Kolorowanki dostępne są tu: https://library.nyam.org/colorourcollections/

Źródło informacji: https://www.f5.pl/tu-i-teraz/ponad-100-instytucji-kultury-z-calego-swiata-udostepnilo-ilustracje-ze-swoich-zbiorow-w-postaci-kolorowanek?fbclid=IwAR2zq3rPC2YN5_J4tk5KCm14rfiAuEeUWu3iXwbU3EazVbO06D7URyxPIE8

 

Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry - zapewne dobrze Wam znane - w ramach krążącej w całym Internecie akcji #zostańwdomu udostępnia wiele wspaniałych materiałów. Jak piszą na swojej stronie internetowej: "udostępniać Wam będziemy różnorodne pliki do pobrania: karty pracy do wydruku i kolorowanki stworzone na podstawie naszych książek, fragmenty tekstów do czytania i audiobooków." Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie i będzie ich coraz więcej!

Zajrzyjcie: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy_do_pobrania/?fbclid=IwAR2emcJrnwZCFQjIAAncKm0o-zWod4b08aUNslQaVXgwK-hLVAdsE1DCOpQ

 

A jeśli dzięki kolorowaniu przypomnicie sobie czasy z dzieciństwa, to może będziecie mieli jeszcze ochotę zagrać w "Państwa-Miasta"? Fantastycznie przygotowany formularz do tej gry znajdziecie pod adresem sieciowym: https://www.facebook.com/czytanieglobalne/photos/a.815929465170495/2780467442050011/?type=3&theater (autorstwa Karoliny Jonowskiej-Sargalskiej).

 

Kolorowanie odpręża, odciąga myśli - tak mówią psychologowie. Więc odciągnijcie się na chwilę od wysłuchiwania, czy czytania ciągłych wiadomości o obecnej sytuacji na świecie. Wyzwólcie się. Życzę powodzenia i przyjemności.

 

Wróć