Szkoła

Biblioteka

Biblioteka szkolna w trakcie nauczania zdalnego pracuje w dotychczasowych godzinach pracy, czyli:

 

poniedziałek

8.00 -15.00

wtorek

8.00 -14.00

środa

8.00 -14.00

czwartek

8.00 -14.00

piątek

9.00 -15.00

 

 

Uczęszczanie do biblioteki, dla jej czytelników, odbywać się będzie w formie dyżurów. W pozostałych godzinach otwarcia biblioteki odbywają się prace techniczne nad księgozbiorem.

Dyżury dla czytelników odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dokładne informacje o dyżurach w krótce.

Możliwy jest także odbiór książek poza dyżurami. Odbióru dokonuje się na dyżurce, po wcześniejszym zamówieniu publikacji i uzyskaniu informacji zwrotnej od bibliotekarza nt. możności odebrania pozycji z dyżurki.

Klasy maturalne będą miały także możliwość odbioru zarezerwowanych książek przy okazji wyznaczonych konsultacji.

W celu sprawniejszego wypożyczania książek podczas dyżurów, zalecana jest wcześniejsza rezerwacja publikacji poprzez katalog biblioteczny on-line (https://torun.molnet.mol.pl/ należy pamiętać o zaznaczeniu szkoły IX LO!). Przypomnienie jak korzystać z katalogu znajdziesz tutaj: http://ixlo.torun.pl/szkola/biblioteczny-katalog-on-line 

W pozostałych godzinach pracy biblioteki kontakt z bibliotekarzami możliwy jest poprzez dziennik elektroniczny oraz adres mailowy biblioteki ixlobiblioteka@gmail.com .

 

Wszelkie pozostałe informacje dot. pracy biblioteki szkolnej podczas nauczania zdalnego zawarte są w regulaminach biblioteki https://tiny.pl/74z13 .

 

Podczas nauczania zdalnego biblioteka szkolna przygotowuje różnorodne informacje dot. wydarzeń kulturalnych on-line oraz tematów książkowych (np. polecenia książek, opowiadań elektronicznych w odcinkach). Informacje te umieszczane są na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka http://ixlo.torun.pl/szkola/biblioteka .

 

Zdjęcie autorstwa Ekrulila z Pexels

Wróć