Szkoła

Biblioteka

23 kiwetnia w naszej bibliotece odbył się tegoroczny finał Konkursu Literackiego organizowanego corodznie od 17 lat przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o .Toruń. Konkurs jest podzielony na 3 kategorie wiekowe. W tegorocznej edycji udział wzieli uczniowie pracówek szkolnych również z poza Torunia. Od pierwszej edycji celami tej inicjatywy jest rozwój młodego człowieka, rozwijanie jego kreatywności i umiejętności pisarskich.

Wspaniale złożyło się, że finał tegorocznego konkursu przypadł w dniu szczególnym dla pisarzy, bibliotekarzy i czytelników. W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochronywłasności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli m.in. Miguel de Cervantes, William Szekspir. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova , Josepa Pla.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz tegorocznym laureatom. Wielkie brawa!


Źrodło inofrmacji o 23 kiwetnia -> https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_Ksi%C4%85%C5%BCki_i_Praw_Autorskich

 

Wróć