Szkoła

Biblioteka

 

Serdecznie polecamy Wam drodzy czytelnicy niesamowitą serię spotkań autorskich z powieściopisarzami - Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze pozwala na spotkania z poczytnymi polskimi autorami powieści kryminalnych takich jak: Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Marta Matyszczak, Robert Małecki, Ryszard Ćwirlej, Wojciech Chmielarz i Maciej Siembieda.

Jednakże projekt Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to nie tylko spotkania autorskie, ale także seria warsztatów pisarskich, spotkań z ekspertami i paneli dyskusyjnych.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, który - dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami "kryminalnymi", warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Terminy spotkań w ramach projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze:

  • 21 kwietnia: Katarzyna Bonda - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 5 maja: Robert Małecki - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 maja: Katarzyna Puzyńska - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 9 czerwca: Ryszard Ćwirlej - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 15 września: Maciej Siembieda - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 20 października: Marta Matyszczak - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 listopada: Wojciech Chmielarz - Teatr Muzyczny, Żeglarska 8

Wszystkie spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Fundacja Kult Kultury.
 

Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

Patroni: Legimi, Magazyn Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu - Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń.

 


Źródło informacji: https://ksiaznica.torun.pl/aktualnosci.html

Obraz Pexels z Pixabay

Wróć