Szkoła

Biblioteka

Nasze bibliotekarki Gabriela Gustowska i Jagoda Rycharska w ubiegłą sobotę uczestniczyły w kolejnej edycji Poznańskich Targów Książki. 

Bieżąca znajomość rynku wydawniczego, to jedno z wielu zadań nauczyciela bibliotekarza w pracy nad księgozbiorem. Zasób biblioteczny winien odpowiadać na potrzeby i zainteresowania literaturowe użytkowników biblioteki. Powinien zawierać również propozycje nowości z rynku książki. Udział w Targach Książki, to jedno z wielu form działań bibliotekarza, w celu zapewnienia czytelnikom odpowiedniej lektury.

W pełni zadowolone i  z uzupełnioną wiedzą o bieżących wydaniach na rynku książki wracamy do naszej biblioteki szkolnej. Nie możemy doczekać się rozmów z uczniami o nowych książkach i ich chciejstwach o jakie pozycje uzupełnić nasz szkolny księgozbiór.

PS. Udało nam się przywieźć wiele zakładek do książek, które czekają na czytelników na regałach oraz zakupić dwa nowe tytuły do księgozbioru. Pierwsza z nich to "Żuchwa Kaina" Edwarda Powys Mathers, a druga to "Obiecałem Ci gwiazdy" autorstwa Weroniki Schmidt.

Wróć