Szkoła

Biblioteka

Widzieliście już ile się dzieje w naszym mieście z okazji urodzin naszego wielkiego torunianina?

Jeśli nie, to zajrzyjcie w Aktualności na naszej stronie, a dokładniej o wszystkim dowiecie się w tej wiadomości -> http://ixlo.torun.pl/aktualnosci/juz-jutro-ma-urodziny-mikolaj-kopernik.

Biblioteka szkolna nie zostaje z tyłu!

1.

W pierwszej kolejności polecamy Wam lekturę najnowszego numeru Głosu Uczelni - czasopisma wydawanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika (wcześniejsze wydania znajdziecie w naszej czytelni). Obecny numer Głosu uczelni zamienia się w Kopernikański Głos. Znajduje się w nim szereg publikacji na temat słynnego Astronoma.

https://glos.umk.pl/panel/wp-content/uploads/GU_2023-01-02.pdf

2. 

Od poniedziałku zapraszamy Wszystkich serdecznie do obejrzenia publikacji o Mikołaju Koperniku zanajduących się w zbiorach księgozbioru szkolnego. Wyodrębnimy je i stworzymy dla Was wystawę.

3. 

Zapraszamy do sprawdzenia swojej widzy nt. postaci Mikołaja Kopernika poprzez krótki test, który znadziecie na tablicy korkowej w bibliotece.

4.

Odbierz bezpłatną zakładkę do książki promującą 2023 Rok Mikołaja Kopernika.

5.

Odwiedzimy Książnicę Kopernikańską i wysłuchamy prelekcji o: Mikołaju Koperniku (przygotowaną na podstawie grafik od XVI do XIX wieku oraz fotografii artystycznej ze zbiorów ikonograficznych Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu), Domach Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz o historii pomnika Mikołaja Kopernika z Rynku Staromiejskiego w Toruniu (w oparciu o grafiki i fotografie artystyczno-historyczne).

 

Zachęcamy i zapraszamy!

Wróć