Szkoła

Biblioteka

Drodzy Uczniowie,

zapraszam Was serdecznie, aby wykorzystać ten czas – który dla naszego wspólnego bezpieczeństwa spędzamy w domu – czytając wiele interesujących pozycji książkowych. Nie wypożyczycie ich niestety z naszej biblioteki szkolnej, ani z żadnej biblioteki publicznej (jak zapewne dobrze wiecie wszystkie instytucje kultury zostały także odgórnie zamknięte). Zajrzyjcie i przejrzyjcie swoje domowe biblioteczki oraz znane Wam zasoby internetowe. Jeśli jednak nie znacie za wiele takich miejsc w sieci Internet, postaram się najbliższych dniach przekazywać Wam informację o nich (nie tylko wyłącznie o miejscach z książkami, ale także z innymi zasobami kultury). Zapewne każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zaglądajcie do naszej podstrony -> http://ixlo.torun.pl/szkola/biblioteka tam będę zamieszczać informacje.

Zapraszam Was także serdecznie do przesyłania recenzji przeczytanych przez Was książek. Wysyłajcie je na nasz biblioteczny adres mailowy: ixlobiblioteka@gmail.com, wzajemnie zachęcajmy się do czytania ciekawych książek. Recenzje zamieścimy na w/w podstronie „Biblioteka” naszej szkolnej strony internetowej. Odwagi!

Trzymacie się zdrowo!

PS. Nie martwcie się o wypożyczone przez Was książki z biblioteki szkolnej – zwrócicie je, gdy już wszystko wróci do normy. Po przeczytaniu książek, podzielcie się nimi z pozostałymi członkami rodziny.

Jagoda Rycharska – bibliotekarz

Wróć