Szkoła

Biblioteka

Drodzy uczniowie,

na sam początek proponuję Wam specjalnie zorganizowane cykliczne wydarzenia. Pierwszymi z nich są codzienne spotkania autorskie, przygotowane wspólnymi siłami przez autorów zrzeszonych w Unii Literackiej. Druga propozycja to audycje radiowe emitowane od poniedziałku do piątku przez Radio dla Ciebie - wywiady z polskimi mistrzami malarstwa.

Spotkania autorskie - live transmisje na fb

Codzienne, od dziś o godzinie 18:00  pisarki i pisarze zrzeszeni w Unii Literackiej* będą spotykali się z tymi, którzy chcą ich oglądać, w ramach akcji „UL z książkami”.

Przez trzy kwadranse członkowie UL będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane. Mile także odpowiedzą na pytania czytelników – wszystko zależy od autorek i autorów.

* Unia Literacka to stowarzyszenie zrzeszające autorów i dbające o ich interesy. (http://unialiteracka.pl/). 

Na ten tydzień zaplanowane zostały następujące spotkania:

Poniedziałek – Zygmunt Miłoszewski
facebook.com/Zygmunt.Miloszewski
Nową książkę skończyłem tydzień temu, premiera w czerwcu, ale superhiperprzedpremierowo pierwszy rozdział wydukam dla Was online. Thriller częściowo medyczny, więc na czasie.

Wtorek – Magdalena Grzebałkowska
facebook.com/magda.grzebalkowska
Żywot reportażu jest krótki. Dziś w gazecie, jutro ślad po nim ginie. Jestem reporterką od dwudziestu czterech lat i sama już nie wiem ile tekstów napisałam. A gdyby tak wrócić do któregoś? Tylko na chwilę, jednorazowo, w tym dziwnym czasie przywrócić pamięć dawnej historii? Wygrzebię coś dla Was w archiwach, wpadnijcie do mnie we wtorek na strych, to Wam przeczytam.

Środa – Jacek Dehnel
facebook.com/jacek.dehnel
Jak epidemia - to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty "Ale z naszymi umarłymi", powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.

Czwartek – Urszula Zajączkowska
facebook.com/ula.zajaczkowska.9
Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyle” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną - wpadajcie!

Piątek – Michał Rusinek
facebook.com/mmrusinek
W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!

Powyższe informacje pobrane zostały z: https://www.facebook.com/unia.literacka/posts/177045783841894?__tn__=K-R

Unia Literacka zaprasza również do przygotowanej przez nią z rzutki, o której przeczytacie także w w/w źródle informacji.

Audycje radiowe - wywiady z polskimi mistrzami malarstwa

Od poniedziałku do piątku – także od dziś – Radio dla Ciebie (https://www.rdc.pl/) proponuje wywiady z mistrzami malarstwa. Codziennie o godz. 12:30. 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rosikon Press oraz serwisu Audioteka.pl, na antenie Radia dla Ciebie prezentowany będzie cykl wywiadów z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego malarstwa. Pozycja „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa” przygotowana przez Audiotekę składa się z 25 wywiadów z twórcami malarstwa współczesnego, wzbogaconych o autorski wstęp. W autorkę publikacji – Elżbietę Dzikowską – wcieliła się Maria Maj, głosami artystów kobiet mówi Krystyna Czubówna, zaś mężczyzn – Krzysztof Gosztyła.

„Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa” to ekscytująca przygoda, w której malarze ujawniają kulisy twórczości, zdradzają tajemnice warsztatu i życia prywatnego.

Radio dla Ciebie będzie  także prezentować bajki, opowieści i legendy czytane przez znaną aktorkę teatralną i telewizyjną – Edytę Jungowską. Audiobooków posłuchać będzie można dwa razy dziennie – po 11:00 i po 16:00. Na te audycje możecie zaprosić swoje młodsze rodzeństwo.

Powyższe informacje pobrane zostały z: https://www.rdc.pl/informacje/mistrzowie-malartwa-i-audiobooki-dla-najmlodszych-od-poniedzialku-na-antenie-radia-dla-ciebie/

Życzę Wam udanych spotkań oraz zgłębiania wiedzy nt. polskiego malarstwa!

Wróć