Szkoła

Biblioteka

Witajcie, na ten tydzeiń trzy propozycje od naszego toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

Polecamy serdecznie.

 

/ Lekcja czytania obrazu
17.11.2020 (wtorek), godz. 18.00 – 5. odcinek: analiza komparatystyczna (obraz – tekst)
Cykl wykładów online, mających formę krótkich filmów. Miniwykłady mają na celu wprowadzenie odbiorcy w świat historii sztuki, dostarczając wiedzy bazowej dla nauczycieli i uczniów o różnym stopniu zaawansowania, jeśli chodzi o interpretację obrazu.
Prowadzenie: dr Joanna Bielska-Krawczyk
Więcej informacji:
 
/ Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem
18.11. (środa), godz. 18.15 (online)
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Iwoną Chmielewską i Jolantą Liczkowską-Czakyrową. Tym razem zaprezentowana zostanie książka „Nadchodzi straszny Bogeyman” koreańskiego autora Yon-Chol Paka. Picturebook opowiada o tym, jak historie dorosłych wpływają na tworzenie się historii dziecka.
Ze względu na ograniczenia sanitarne zapraszamy publiczność do oglądania rozmowy i włączenia się do dyskusji na Facebooku Centrum Literatury CSW.
Więcej informacji:
 
/ Orient Express: Sztuka łączenia tradycji z nowoczesnością
19.11. (czwartek), godz. 17.00 (online)
Spotkanie poświęcone Zjednoczonym Emiratom Arabskim, w których zderzenie dwóch światów – arabskiego, muzułmańskiego z zachodnim, wielokulturowym – doprowadziło do połączenia tradycji z nowoczesnością.
Prowadzenie: Zdzisław Preisner – doktor geografii, podróżnik, fotograf, wydawca i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku turystyka i rekreacja; wcześniej, niemal przez 30 lat związany z Instytutem Geografii UMK w Toruniu.
Więcej informacji:
 
Transmisje wszystkich spotkań zostaną zapisane i będzie je można obejrzeć później.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
Wróć