Szkoła

Biblioteka

 

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej od dn. 1.03.2023 r. w murach Dziewiątki gości wystawa "Aktualności z przeszłości Kujawy i Pomorze sprzed stu lat".

Jest to wystawa planszowa, która opowiada o regionie Kujaw i Pomorza z okresu międzywojennego. Oparta jest na historycznych zbiorach regionalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Znajdują się tam materiały z książek, czasopism, fragmenty map, pocztówki i fotografie. Wystawa "Aktualności z przeszłości Kujawy i Pomorze sprzed stu lat" to prezentacja wybranych zbiorów regionalnym dzięki, którym dowiedzieć się można, jakimi sprawami żyli mieszkańcy Kujaw i Pomorza sprzed stu laty. O czym pisały codziennie gazety, jakie usługi reklamowali w prasie przedsiębiorcy, jak lokalne społeczności mobilizowały się do wspólnych działań, a także, jak promowano kulturę, przemysł i handel. Jest ona wspaniałą okazją do poszerzania wiedzy historycznej dotyczącej naszej małej ojczyzny jaką jest województwo kujawsko-pomorskie.

Wszystkie klasy z wychowawcami, nauczyciele oraz chętni rodzice naszych uczniów zaproszeni są do zwiedzania wystawy, która mieści się przy wejściu do biblioteki szkolnej na II p.

Omawianej wystawie towarzyszy prezentacja zbiorów biblioteki szkolnej poświęconych naszemu pięknemu Toruniowi (prezentacja mieści się bezpośrednio w bibliotece szkolnej).

"Aktualności z przeszłości" będą gościć u Kazika do 31 marca br. Zapraszamy!

Wróć