Szkoła

Biblioteka

W IX LO znów witamy słynną Barbarę Apolonię Chałupiec - POLĘ NEGRI. Wspaniałą kobietę kujaw i pomorza. Pamiętacie nasze zeszłoroczne działania z okazji Roku Poli Negri 2022? Tutaj możecie je sobie przypomnieć lub obejrzeć je po raz pierwszy jeśli nie mieliście okazji -> http://ixlo.torun.pl/aktualnosci/metamorfozy-poli-negri---galeria-zdjec

W tym roku od listopada do końca roku zapraszamy serdecznie na wystawę poświęconą Barbarze Apolonii Chałupiec - jej życiu i twórczości artystycznej. Ekspozycja trafiła do Dziewiątki dzięki  uprzejmości Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, która jest pomysłodawcą i wydawcą plansz wystawy.

Wystawa „Pola Negri" mieści się na drugim piętrze obok biblioteki szkolnej. Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do jej oglądania.

Wystawie towarzyszy mała galeria książek, grafik i wierszy pn. "Wspaniałe kobiety". Prezentowane są w niej książki biograficzne o Poli Negri, Wisławie Szymborskiej i Elżbiecie Zawackiej. Przedstawione zostały także wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej, zdjęcia Poli Negri i wycinki z gazet o Elżbiecie Zawackiej. Galeria znajduje się w bibliotece szkolnej. Zachęcamy również do jej oglądania.

 

 

Wróć