Szkoła

Biblioteka

Po sąsiedzku, zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli (całe rodziny) do wzięcia udziału w Nocy Bibliotek (sobota, 5 pździernika). Książnica Kopernkańska w Toruniu przygotowała na tę noc wiele atrakcji. O nich wszystkich przeczytacie poniżej.

 

Książnica Kopernikańska

W bibliotece przy ul. Słowackiego 8 będziemy czekać na Was od godz. 16. Tegoroczne hasło Nocy bibliotek to Znajdźmy wspólny język. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Strefa dzieci (od godz. 16 do 18):

Co nas łączy, co nas dzieli? – przy wejściu do Książnicy wylosujesz dwie różne zakładki do książek, potem na jednej planszy napiszesz, co łączy Cię z innymi ludźmi, na drugiej – co dzieli.

Tworzymy wspólny słownik – do słów, które znajdziesz na planszy trzeba wypisać synonimy (znaczą to samo, ale inaczej brzmią), np. papcie – kapcie – bambosze itd. Spróbuj, to fajna zabawa.

Świat kolorów – Mamy mnóstwo pocztówek do pokolorowania. Pomożesz nam?

Kuferek pełen bajek – w magicznym kuferku schowaliśmy rozmaite przedmioty, wyciągnij jeden i powiedz nam, z jaką bajką Ci się kojarzy.

Historie codziennych przedmiotów w komiksie – Czy zastanawiałeś się kiedyś, o czym mogłaby opowiedzieć filiżanka albo talerzyk lub cukiernica? Użyj wyobraźni i stwórz komiksową opowieść wybranego przedmiotu. Może zna tajemnice domowników albo przytrafiło mu się coś niezwykłego? Opowiedz o tym w historyjce obrazkowej.

Podróż w nieznane – Zabawa ruchowa, godz. 16.30 i 17.30. Bawimy się w naśladowanie. Najpierw udajemy jazdę na rowerze, jazdę samochodem, latanie samolotem, pieszą wędrówkę i wspinanie pod górę, potem chodzenie po kamieniach, które omywa zimny strumyk, przeprawę przez gęsty las, przejście pod wodospadem…

Literackie Koło fortuny dla dzieci.

Teatrzyk Kamishibai, godz. 16.16 i 17.15.

Fotobudka „Z książką mi do twarzy”.

Wystawa prac dzieci „Wakacyjne rysowanie sportu i sportowców”

Strefa dla dorosłych (od godz. 17.45 do 19)

Zwiedzanie magazynów Książnicy Kopernikańskiej (godz. 17.45).

Wystawa i prelekcja Piotra Beifusa „Radio w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”.

Noc gier planszowych (od godz. 19 do 23.59).

To nie wszystko! Zapraszamy również do mediateki przy ul. Raszei 1. Noc bibliotek w toruńskiej mediatece potrwa od godz. 11 do 14. Więcej informacji tutaj

I jeszcze jedno: w sobotę, 5 października, będziemy objadać się pysznymi batonikami zbożowymi. Dostarczy je nasz sponsor - firma CPP Toruń-Pacific, producent płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé. Trafi do nas 1100 batoników w pięciu różnych smakach. Mniam!

Źródło: https://pl-pl.facebook.com/KsiaznicaKopernikanska/

Wróć