Uczniowie

Przedmioty

Zajęcia muzyczne z p. Piotrem Kornaszewskim

Coś dziewczyny nie były chętnę do pozowania, ale - jak zapewniają - chętnie śpiewają. :-)


Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego

W Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem Portret Kazimierza Jagiellończyka przyznano następujące nagrody:

1. miejsce

Karolina Marcinkowska kl. 3 c exaequo Julia Jędrzejewska kl. 1 c

Praca Karoliny Marcinkowskiej z 3 c


Praca Julii Jędrzejewskiej z 1 c

2. miejsce

Piotr Lewandowski kl. 1 b exaeguo Natalia Kubacka kl. 2 b


Praca Piotra Lewandowskiego z 1 b     

Praca Natalii Kubackiej z 2 b

3. miejsce

Iga Surdyk kl. 1 b exaeuquo Joanna Racławska kl. 1 b


Praca Igi Surdyk z 1 b
   

Praca Joanny Racławskiej z 1 b

Wyróżnienie otrzymał:

Mateusz Siudowski kl. 3 c

Praca Mateusza Siudowskiego z 3 c

Gratulujemy nagrodzonym.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane w szkolnej galerii podczas sesji popularnonaukowej w IX LO  zorganizowanej z okazji 550 rocznicy podpisania II Pokoju Toruńskiego. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości.


Próby grupy SLT

Ostatnio grupa w różnym składzie spotyka się dosyć często, a wszystko ma służyć temu, by na Drzwi Otwarte przygotować krótki występ.

Pan Arek zaraża nas swoim zapałem.

Trzeba wybrać teksty, przydzielić role, poćwiczyć dykcję, deklamację...
Pracy sporo, ale przyjemności i zabawy również.


Spotkanie organizacyjne SLT

Po raz pierwszy grupa osób, które zapisały się na zajęcia Szkolnego Laboratorum Teatralnego, spotkała się w poniedziałek, 5 października w sali 213.

Pan Arkariusz Walesiak powiedział kilka słów o sobie i poprosił o to samo każdą z obecnych osób. Opowiedział też o swoich planach, związanych z zajęciami.

Przychylił się do prośby osób, które poniedziałki z różnych względów mają zajęte i odtąd będzie prowadził nasze Laboratorium w czwartki. Kolejne spotkanie w najbliższy czwartek, 8 października o godz. 15:10 w sali 213.

Przydź do nas, czekamy na Ciebie!


Szkolne Laboratorium Teatralne ogłasza nabór na I semestr

Spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek, a zajęcia poprowadzi pan Arkadiusz Walesiak - aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Osoby zainteresowane zgłoszą się do pani Anny Godlewskiej (sala 213 do piątku 2 października, do godz. 11:30).

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października (poniedziałek) w sali 213 o godz. 15:10.


16. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki - "Co można zrobić z bananem?"

W poniedziałek, 25 kwietnia grupa uczniów z klasy 1c i 2c uczestniczyła z zajęciach zorganizowanych w ramach 16 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Zakładzie Grafiki Pracowni Grafiki Multimedialnej Instytutu Artystycznego UMK w Toruniu.

Zajęcie były na temat "Owoce w fotografii i animacji reklamowej". Uczniowie dowiedzieli się, jak tworzy się animację poklatkową oraz jak profesjonalnie zrobić zdjęcie jedzenia (na przykład banana) i jak dalej można takie zdjęcia wykorzystać.

 


Sukces Radka Blumkowskiego

24 kwietnia podczas podsumowania, realizowanego w ramach toruńskiego Festiwalu Nauki  i Sztuki, projektu „Z czym walczyłby współczesny  Don Kichot", w toruńskim  Domu Muz  wręczono nagrody i wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.
Uczeń naszego liceum, RADOSŁAW BLUMKOWSKI z klasy 1 c, za oryginalne zinterpretowanie tematu konkursu  otrzymał II nagrodę w kategorii „Licealista". Gratulujemy Radkowi  i życzymy dalszych sukcesów.

Radek Blumkowski

Nagrodzona praca

Dyplom


Projekt "Sztuka to mój konik"

22 kwietnia uczniowie klasy 1. i 2. liceum z aktywnej grupy artystycznej, rozpoczęli cykl spotkań na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w Zakładzie Malarstwa. Młodzież, pod opieką nauczyciela sztuki Violetty Klugowskiej, wykonywała studium rysunkowe martwej natury. Na kolejnych piątkowych spotkaniach będą zmagali się z problemami warsztatowymi i formalnymi malarskiej interpretacji martwej natury.

Martwa natura

Angelina Skopińska

Dziewczyny z kl. 2 c przy sztalugach

Bartek Woźniak

Radek Blumkowski i Bartek Woźniak


Warsztaty malarskie na UMK

20 kwietnia grupa uczniów z klas 2 c i 1 c uczestniczyła w warsztatach malarskich na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.  Uczniowie wysłuchali prezentacji o różnych obliczach sztuki oraz o posłannictwie artysty. Prezentacje przygotowali studenci Studencko- Doktoranckiego Koła Naukowego (post)ART oraz Koła Artystycznego ZAMALUJ, którego opiekunem jest dr hab. Anna Wysocka.

Po części teoretycznej uczniowie pracowali w trzech zespołach, w różnych salach, nad różnymi tematami. Emocje, Wyciszenie i Sprzeciw były motywami przewodnimi ekspresji artystycznej.

Uczniowie pracowali w grupach oraz indywidualnie.

Ich prace małoformatowe będzie można zobaczyć na wystawie powarsztatowej w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Wydziałowi Sztuk Pięknych dziękujemy za zaproszenie.