Aktualności

Dzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

Drodzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie klas I i II.
6.12.2017 r. (środa) po raz jedenasty odbędzie się w naszej szkole Dzień Nauk Ścisłych, który od tego roku zmienia nazwę na Dzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych.

Biorą w nim udział WSZYSTKIE klasy pierwsze i drugie naszego liceum.


A oto konkurencje:


1) KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJ (organizator:  p. Reszke).

Biorą w nim udział dwie osoby z każdej klasy 1 i 2 , które zgłaszają się na 5. lekcji do sali nr 4. Bliższych informacji udziela p. M. Reszke. Uczestnicy tego konkursu, jak i innych konkurencji indywidualnych, zdobywają nagrody dla siebie, ale też punkty dla całej klasy w punktacji generalnej.

2) KONKURS SUDOKU (organizator: p. W. Bauza). 

Dwie osoby z każdej klasy 1 i 2 , które zgłaszają się na 5. lekcji do sali nr 206 do p. Doroty Bauzy.

3) ZADANIA DLA LUBIĄCYCH RUSZYĆ GŁOWĄ - test na inteligencję (organizator: p. Ossowska).

Bierze udział cała klasa, konkurs odbędzie się na 6.lekcji. Testy dostarczy nauczycielom p. Ossowska, po lekcji bardzo proszę zostawić je (wypełnione) w portierni (z informacją, że to dla p. Ossowskiej).
Klasa 1 a – sala 14, p.Reszke
Klasa 1 b – sala 103, p. Włosińska
Klasa 1 c – sala 207 (czytelnia) p.Gustowska 
Klasa 2 a – sala 206, p.Biegańska
Klasa 2 b – sala 212, p. Drążkowski
Klasa 2 c – sala 203, p. Nahajowska

4) ROZPOZNAWANIE DRZEW PO JEGO LIŚCIACH  (organizator - p.Tyburska).

Dwie osoby z każdej klasy 1 i 2 , 6. lekcja, sala 110. Celem konkursu jest  rozpoznanie gatunków drzew liściastych na podstawie naturalnych okazów liści. Gatunki  drzew, które należy znać,  występują pospolicie w Polsce, często spotykane są  w najbliższym otoczeniu, są również sadzone na osiedlach. Podając nazwę drzewa, należy  obok nazwy rodzajowej (np. dąb) wymienić również nazwę gatunkową (np. szypułkowy). W ten sposób można uzyskać maksymalną ilość punktów. Ocenie podlegać będzie też użycie wyłącznie nazwy rodzajowej.

5) MISTRZ MAPY (organizator - p. Majewska). 

Dwie osoby z każdej klasy 1 i 2 , 6. lekcja, sala numer 4. Bliższych informacji udziela p. Majewska.

6) TEST WIEDZY NA TEMAT NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII (organizator: p. Reszke). 

Biorą w nim udział 2 osoby z każdej klasy 1 i 2. Konkurs odbędzie się na 5. lekcji w sali 4.

7) MATEMATYKA W PRZYSŁOWIACH (organizator: p. W. Bauza).

Biorą w nim udział po 2 osoby z każdej klasy, które zgłaszają się na 5. lekcji do p. Doroty Bauzy, do sali 206.

8) CHEMICZNA KRZYŻÓWKA (organizator : p. Madyda).

Dwie osoby z każdej klasy 1 i 2 , 2. lekcja, sala numer 212, uczestnikami zajmie się p.Lipiński.

9) KONKURS NA PLAKAT "MATEMATYCZNE INSPIRACJE" (organizator: p. Lipiński).

Należy wykonać plakat o tematyce matematycznej dowolną techniką w dowolnym rozmiarze. Udział  może wziąć każdy uczeń pierwszej i drugiej klasy. Jeden uczeń – jedna praca. Podpisany plakat należy oddać p. Lipińskiemu do 6.12.2017 r., do godziny 11.00.

10) ZAGADKI W KOPERTACH  (organizator: p. Lipiński).

Od rana w dniu konkursu będą pojawiały się zagadki w małych, białych kopertach. W sumie będzie ich około 50. Zagadki będą pochowane w różnych dziwnych miejscach w szkole (oprócz WC, sal lekcyjnych i piwnicy). Należy znaleźć jak największą ilość kopert, otworzyć, wpisać odpowiedź (najlepiej prawidłową  :)), na kopercie dopisać nazwę klasy, a następnie zanieść tak podpisane koperty do p. Lipińskiego do godz. 11.00 w dniu konkursu lub po godz.11.00 (ale w tym samym dniu) zostawić w sali 104 u któregoś z nauczycieli lub w portierni (z informacją, że to dla p. Lipińskiego).

11) KONKURS NA WYKONANIE BRYŁY (organizator: p. Lipiński).

Należy wykonać ciekawą figurę przestrzenną. Liczy się oryginalność, staranność wykonania oraz rozmiar modelu. W konkurencji może brać dowolna ilość osób z klasy, ale jedna osoba – jedna bryła. Prosimy o bryły matematyczne, nie róbcie np. robotów z kartonów itp. Zachęcamy do tworzenia np. brył Archimedesa, wielościanów foremnych… Podpisaną figurę należy dostarczyć do 6.12.2017 r. do p. Lipińskiego, do godziny 11.00.

Wszyscy uczniowie klasy, która zbierze największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach razem, otrzymają, oprócz innych nagród, piątki  wagi 2 za aktywność (z matematyki), podobnie, jak  zwycięzcy indywidualni (otrzymają 5 wagi 2 z chemii, biologii, geografii, przedsiębiorczości, matematyki...). Nagrody również dla uczniów najinteligentniejszej klasy. Atrakcyjne nagrody mamy także dla wychowawców najlepszych klas! Wręczenie nagród w ostatnim dniu nauki przed Bożym Narodzeniem.
                                                       

POWODZENIA! DOBREJ ZABAWY!
                                                                                                              Organizatorzy